volejte 777 223 341 nebo 774 136 730

Budapešť

Na území hlavního města Budapešti se nachází 123 léčivých pramenů, což je světový unikát ! Tyto prameny jsou zdrojem teplých vod bohatých na minerální soli a další prvky. Kapacita je 70 milionů litrů, čehož využívají především termální a léčebné lázně. Jsou i další možnosti, např. stáčení minerální vody do lahví z pitných pramenů.

Lázeňský život v Budapešti je tak starý jako samotné město. Už za římských časů fungoval rušný ruch v Aguincu, který ležel na místě dnešního hlavního města a měl k dispozici 14 studní.

Mezi celoročně otevřené lázně patří Száchenyho léčebné lázně, které jsou v Evropě největším a nejkrásnějším komplexem s patnácti bazény a největším počtem služeb.

Lázně se nacházejí v městském parku Városliget. Vodu z pramene budínského dunajského nábřeží využívají mnohé léčebné koupele. Nejznámější z nich jsou lázně Svatého Gellera, jedná se o secesní budovu se sloupovou galerií a lázeňskou dvoranou obklopující perličkové koupele, které poskytující neuvěřitelný zážitek pro všechny návštěvníky.

Severně od Gelléru se nacházejí další lázně z Tureckého období  či z raného středověku, nejznámější: Rudas, Rác, Király, Lukácz, velmi oblíbené jsou lázně Palatinus na Margaritinom ostrově a Starobudinské Římské lázně. Budapešt nabízí další nepřeberné množství lázeňských zařízení, které z kapacitních důvodů nemůžeme všechny vyjmenovat. Rozhodnete li se s námi navštívit  toto krásné a historické město, je Vám k dispozici průvodce, který Vám doporučí mimo lázní navštívit také památky v Budapešti: hrad, Rybářskou baštu, parlament, Náměstí hrdinů apod.

Vítejte v Budapešti, krásném městě na Dunaji!

Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť


ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU


NAŠE TIPY

Po letech jsme opět zařadili

do nabídky kúpele Lúčky!

Podhájská je znovu kompletně

otevřena!!!

 

Last Minute!!!

Štúrovo !!!

32 druhů ubytování uvnitř areálu

Neváhejte s objednávkou, nabídka rychle mizí...

 

Volejte 777 22 33 41

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dostanete příspěvek od zaměstnavatele na dovolenou? Rádi Vám vystavíme fakturu na čerpání toho příspěvku.

 

Volejte

rádi Vám poradíme!


Možnost pobytů s Vaším pejskem! Podhájská.

V těchto penzionech:

 

 

Aparmány Peter  (č. 24)
(malý pejsek)

Podhájská.


Badentour CZ s.r.o.
tel.: +420 777 223 341
+420 774 136 730
e-mail: info@badentour.cz