volejte 777 223 341 nebo 774 136 730

Budapešť

Na území hlavního města Budapešti se nachází 123 léčivých pramenů, což je světový unikát ! Tyto prameny jsou zdrojem teplých vod bohatých na minerální soli a další prvky. Kapacita je 70 milionů litrů, čehož využívají především termální a léčebné lázně. Jsou i další možnosti, např. stáčení minerální vody do lahví z pitných pramenů.

Lázeňský život v Budapešti je tak starý jako samotné město. Už za římských časů fungoval rušný ruch v Aguincu, který ležel na místě dnešního hlavního města a měl k dispozici 14 studní.

Mezi celoročně otevřené lázně patří Száchenyho léčebné lázně, které jsou v Evropě největším a nejkrásnějším komplexem s patnácti bazény a největším počtem služeb.

Lázně se nacházejí v městském parku Városliget. Vodu z pramene budínského dunajského nábřeží využívají mnohé léčebné koupele. Nejznámější z nich jsou lázně Svatého Gellera, jedná se o secesní budovu se sloupovou galerií a lázeňskou dvoranou obklopující perličkové koupele, které poskytující neuvěřitelný zážitek pro všechny návštěvníky.

Severně od Gelléru se nacházejí další lázně z Tureckého období  či z raného středověku, nejznámější: Rudas, Rác, Király, Lukácz, velmi oblíbené jsou lázně Palatinus na Margaritinom ostrově a Starobudinské Římské lázně. Budapešt nabízí další nepřeberné množství lázeňských zařízení, které z kapacitních důvodů nemůžeme všechny vyjmenovat. Rozhodnete li se s námi navštívit  toto krásné a historické město, je Vám k dispozici průvodce, který Vám doporučí mimo lázní navštívit také památky v Budapešti: hrad, Rybářskou baštu, parlament, Náměstí hrdinů apod.

Vítejte v Budapešti, krásném městě na Dunaji!

Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť Budapešť


ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU


NAŠE TIPY

Podhájská:

č.7. Magda 1.990,-Kč/osoba/týden

č.2.Green House ubytování s bazénem

Štúrovo:

31 druhů ubytování uvnitř areálu

Neváhejte s objednávkou, nabídka rychle mizí...

 

Volejte 777 22 33 41

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dostanete příspěvek od zaměstnavatele na dovolenou? Rádi Vám vystavíme fakturu na čerpání toho příspěvku.

 

Volejte

rádi Vám poradíme!


Možnost pobytů s Vaším pejskem! Podhájská.

V těchto penzionech:

 

 

Aparmány Peter  (č. 24)
(malý pejsek)


Badentour CZ s.r.o.
tel.: +420 777 223 341
+420 774 136 730
e-mail: info@badentour.cz